Ostropest plamisty nasiona

9,50  / 200 g

+

Najbliższa dostawa:
piątek 10 Kwiecień

Składanie zamówień:
środa 8 Kwiecień 15:00

Pozostało jeszcze:
5 dni, 1 godzin, 2 minut

 • Zasady dostawy/płatności

Cudzys%C5%82%C3%B3w%203_PNG_20x16_open.p Ostropest to gatunek rośliny należący do rodziny astrowatych. Oryginalnie pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego. W Polsce uprawiany jest jako zioło, głównie ze względu na jego właściwości lecznicze dla wątroby, które zawdzięcza obecności sylimaryny (często wykorzystywanej w lekach, np. Sylimarol). W Niemczech nasiona i wyciągi z ostropestu zostały oficjalnie wpisane na listę leków na marskość wątroby.


WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE: w ciągu ostatnich 20 lat badania prowadzone przez naukowców na całym świecie potwierdziły skuteczność ostropestu plamistego (łac. Silybum Marianum) w leczeniu wątroby. Jest to zioło blisko spokrewnione ze słonecznikiem. Leczy schorzenia powstałe m.in. w wyniku ostrych i przewlekłych zatruć. Pomocne jest również w ostrym wirusowym zapaleniu, marskości czy stłuszczeniach wątroby.

Ostropest wspomaga leczenie dolegliwości takich jak:

 • marskość wątroby
 • zwyrodnienie tłuszczowe
 • uszkodzenia spowodowane alkoholem, lekami, narkotykami, innymi substancjami toksycznymi
 • stany zapalne wątroby i zaburzenia jej czynności
 • bóle pęcherzyka żółciowego

Szczególnie polecany jest w trakcie terapii odwykowej przeciwalkoholowej, usuwając substancje toksyczne odkładające się w organizmie w czasie rekonwalescencji po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi takimi jak:

 • długotrwałe kuracje antybiotykowe
 • nadużywanie alkoholu
 • chemioterapia
 • zatrucia grzybami
 • leczeniu cukrzycy
 • wirusowym zapaleniu wątroby typu C
 • kamicy żółciowej (profilaktycznie i leczniczo)
 • stanach zapalnych skóry
 • leczeniu łuszczycy

Pomaga również przy krwawieniach z nosa i narządów wewnętrznych, zaburzeniach trawiennych, niedokwaśności soku żołądkowego, braku łaknienia, wzdęciach, przy odbijaniu się, obniżonym ciśnieniu krwi i chorobie lokomocyjnej.

Wspomaga bardzo skutecznie leczenie w trakcie terapii odwykowych, przeciwalkoholowych. Ostropest używany profilaktycznie chroni zdrowe komórki wątroby i nerek przed zniszczeniem, stłuszczeniem i toksynami. Używany jest również w kosmetyce. Regeneruje skórę, reguluje nawilżanie skóry.


DAWKOWANIE: Można gryźć całe nasiona, albo bezpośrednio po zmieleniu dodawać do zimnych i gorących potraw: sałatek, zup, czy musli w ilości 2-3 łyżek dziennie. Nasiona ostropestu można używać długotrwale. Korzystnych efektów należy oczekiwać po minimum dwóch-trzech tygodniach systematycznego stosowania. Ostropest plamisty już we wstępnej fazie leczenia osłabionej wątroby przynosi najlepsze rezultaty. Z przeprowadzonych analiz wynika, iż preparaty z ostropestu są przeciwutleniaczami silniejszymi od witaminy E, chroniącymi nie tylko wątrobę, ale i cały organizm (zwłaszcza mózg!) przed atakiem wolnych rodników tlenowych.


SZCZEGÓŁY PRODUKTU

Składniki: ostropest plamisty nasiona 100%
Sposób przechowywania: przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu
Wyprodukowano: w Polsce
Data Minimalnej Trwałości:
24 miesiące od daty zbioru
Pochodzenie Surowca:
Polska

OLEJOWY RAJ


Pointer%20GPS%204_35x36.png?149981852454 Wasilków, woj. podlaskie


Olejowy Raj powstał w kwietniu 2014 roku. Wszystko zaczęło się od zdrowych nawyków żywieniowych oraz od zainteresowania niesamowitymi właściwościami oleju lnianego. Szukałam w sklepach i aptekach oleju lnianego o delikatnym smaku oraz z wysoką zawartością kwasu omega-3. Najpierw z pomocą taty tłoczyłam olej w domu i dzieliłam się nim z najbliższymi.

Razem z moim mężem Marcinem i zaufanym zespołem tworzymy bezpieczne produkty najwyższej jakości. Oleje, mąki i ziarna oferuję swoim najbliższym, córce Zosi oraz Wam - wymagającym klientom.

Najważniejszy jest dobrej jakości surowiec. Wybieramy ziarno od rolników, w większości polskiego pochodzenia. W celu zachowania ...więcej >

Napisz opinię

Zamieść pierwszą opinię

Popularne produkty

16,88  / 500 g
12,67  / 10 szt
Buraki (EKO)
22.1.10.1
5,00  / 1 kg
8,00  / 500 g
14,00  / 1 kg

Nowe na T@RGu

16,25  / 200 g
13,00  / 500 ml
13,00  / 500 ml
9,95  / 500 g
14,00  / 330 ml
12,00  / 10 szt